Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/mediades/public_html/slavonskaposavina.com.hr/wp-includes/pomo/plural-forms.php on line 210
24. MEMORIJAL STJEPAN KNEZOVIĆ-ĆIPE I ANTO ŠUTALO OSVOJILA EKIPA NOVOKAPELAČKOG SLAVONCA (FOTO GALERIJA) - Slavonska Posavina

• 38

Uzornom organizacijom 24. memorijalnog turnira  23. i 24. srpnja, NK Batrina na dostojanstven način čuva uspomenu na svoja dva člana koji su izgubili život u Domovinskom ratu.

Sportski dio počeo je u subotu u 16.30 sati utakmicom između NK Svjetlost Lužani i NK Omladinca iz Vrbove. Visoka temperatura uticala je na igru, a momčadi su  tijekom poluvremena pravile stanku od nekoliko minuta za osvježenje. Svjetlost je bila u ovoj utakmici spretnija i minimalnom pobjedom od 1:0 plasirala se u finale turnira.

Drugu utakmicu igrali su u 18.30 sati NK Slavonac iz Nove Kapele i NK Slavonac iz Slavonskog Kobaša. Novokapelčani  su cijelu utakmicu imali inicijativu, vidjela se razlika u rangu natjecanja ove dvije ekipe i novokapelčani su na kraju slavili visokim rezultatom 4:1.

U nedjelju u 15.30 sati igrala se utakmica za 3. mjesto između NK Omladinca i NK Slavonca iz Slavonskog Kobaša. Vrbovčani su lijepom za oko pas igrom deklasirali suparnika visokim rezultatom 5:0, Prije finala, revijalnu utakmicu odigrao je domaćin NK Batrina protiv NK Mladost iz Cernika. U izjednačenoj igri u kojoj je domaćin vodio 1:0, gosti su u posljednjoj minuti iz kaznenog udarca izjednačili i konačni rezultat je 1:1.

Finalna utakmica između NK Svjetlosti i NK Slavonca bila je dinamična, u dijelu čak vrlo napeta zbog želje oba rivala za osvajanjem turnira. Svjetlost je u prvom poluvremenu imala nešto više inicijative i povela 1:0 golom Stjepana Barića. Slavonac se u drugom poluvremenu vratio u igru i dobrim dijelom diktirao tempo utakmice. Tomislav Mličević je poravnao rezultat na 1:1 a nekoliko minuta kasnije izvrsni Matej Kurjaković postavio konačan rezultat od 2:1, i donio Slavoncu titulu pobjednika 24. memorijala Stjepan Knezović-Ćipe i Anto Šutalo.

Pehare pobjednicima uručio je predstavnik pokrovitelja turnira Općine Nova Kapela gosp. Anto Žagrić predsjednik Općinskog vijeća. Za najboljeg igrača proglašen je legendarni Željko Barić iz NK Svjetlost, a najbolji strijelac je Matej Kurjaković iz novokapelačkog Slavonca a njima je poklone uručio Miroslav Eržen predsjednik NK Batrina.

Komemoracija  za poginule branitelje održana je u nedjelju u 9.00 sati na mjesnom groblju u Novoj Kapeli gdje su položeni vijenci i zapaljene svijeće kod spomenika braniteljima iz Domovinskog rata, kao i na vječnim počivalištima Stjepana Knezovića i Ante Šutala.

U 9.30 sati na stadionu kod spomen ploče položen je također vijenac te je predsjednik NK Batrina održao govor u kojem je evocirao uspomene na Antu i Ćipeta. Skupu su se obratili brigadir Željko Žgela te predsjednik Općinskog vijeća Anto Žagrić.