ZAVRŠEN JESENSKI DIO PRVENSTVA 1. ŽNL BPŽ-BATRINA PRVAK SA 5 BODOVA PREDNOSTI-POVIJESNI REZULTAT KLUBA

nog

Danas je odigrano 13. kolo 1.ŽNL BPŽ kojim je završen jesenski dio prvenstva. Prvak je NK Batrina koja je vodeća od početka prvenstva. Batrina je danas bila na teškom gostovanju kod NK Zvonimir u Donjoj Vrbi i izborila nerješen rezultat 1:1. Tvrda i oštra utakmica, kao i sva dosadašnja gostovanja Batrine, sa nizom prekida, ipak u 59. minuti golom Filipa Kajfeša Batrina je povela 1:0. U istoj minuti igrač domaćina Vedran Jozić (3) napucava loptom suca Maksimčuka koji ga nakon tog poteza isključuje iz  utakmice. Da je Batrina zasluženo prvak svjedoči i događaj koji se zbio na ovoj utakmici, izuzetno fair-pllay potez, demantira sve koji žele relativizirati batrinski ovojesenji rezultat. U 82. minuti u napadu domaćina, lopta je otišla pored gola a pomoćni i glavni sudac su pokazali na gol aut, tada sucu prilazi igrač Batrine Martin Vlaović (6) i kaže da je on posljednji dirao loptu, sudac na njegovo priznanje mijenja odluku i dosuđuje korner za domaćina. Bravo za Martina Vlaovića, kad bi takvih bilo više i u drugim klubovima. Nakon tog kornera domaćin golom Blaževca (4) izjednačava rezultat na 1:1. kojim i završava ova utakmica.
U ovom dijelu prvenstva klubovi sa novogradiškog područja imaju odličan rezultat, Batrina prvak, odličan novokapelački Slavonac je treći a cernička Mladost četvrta ali sa istim brojem bodova kao i  drugoplasirani Omladinac iz G. Vrbe, novogradiška Sloga je malo razočarenje tek na 8. mjestu.

Sastavi:
NK Zvonimir: 1. Mariić, 2. Bukvić, 3 Jozić, 4. Blaževac, 5. Mijić, 6. Bačić, 7. P. Mijić, 8. Marinović, 9. Latić, 10. Botica (cap), 11. Stepić, na klupi: Agić, Kurdija, Hrkač, Velnić i Kožul.

NK Batrina: 12. Kolundžić, 2. F. Kajfeš, 4. Dubravac, 5. Akmačić, 6. M. Vlaović, 7. Renka, 10. Livić (cap), 11. Ocvirek, 13. Jakovac, 17. Čondić, 18. Mišić, 3. Kožulj, 8. Pranjić, 9. L. Balić, 14. Čivić, 15. Caban.

Suci: Maksimčuk, Gavranić i Rister.