• 11
  • 12
  • 13
  • 14

Ovog vikenda odigrano je 10. kolo 1. ŽNL BPŽ. Bilo je i ovo kolo u kojem su domaćini u većini izborili pobjede, a jedinu gostujuću pobjedu ostvarila je ekipa Zvonimira na gostovanju u Donjim Andrijevcima. Vodeći Amater poražen je u Rešetarima a Batrina je u derbiju kola na svom terenu pobijedila (3:1) novokapelačkog Slavonca i bodovno se izjednačila s vodećim Amaterom.
U Batrini je odigrana prava prvenstvena utakmica u kojoj je Batrina slavila protiv izvrsne ekipe Slavonca. Slavonac je odlično otvorio utakmicu. U prvih 15 minuta imao je veći posjed lopte, pritiskao je konstantno, držao sredinu terena. Batrinčani su se orijentirali na kontre i polukontre. U 15. minuti iz jedne takve akcije izvrsni Krunoslav Dubravac (4) postiže gol i dovodi domaćina u vodstvo. Slavonac i dalje igra svoju igru i pokušava izjednačiti rezultat. U 20. minuti Batrina dobrom akcijom stvara višak igrača pred Slavončevim golom i Dubravac (4) ponovo vara vratara i pogađa za vodstvo Batrine od 2:0.
Nakon ovog gola Batrina je sve opasnija i stvara niz prilika, no nije bilo dobre završnice akcija. U 37. minuti slobodan udarac na oko 20 metara od gola Slavonca, izvodi ga Tomislav Renka (7) i efektno pogađa mrežu vratara Piccola i dovodi domaćina u vodstvo od 3:0. Ovim rezultatom otišlo se na odmor. Kiša, koja je počela padati polovicom prvog poluvremena, pojačava i utječe na kvalitetu igre u drugom dijelu utakmice. Slavonac, ponovo kao i u prvom dijelu, dobro otvara drugo poluvrijeme. Iz jedne dobro osmišljene akcije u 53. minuti Gabrijel Didović (11) smanjuje rezultat na 3:1. To je sve što smo vidjeli od golova u ovom derbiju. Do kraja utakmice igra se potpuno ravnopravno. U 67. minuti jedno uklizavanje Josipa Cabana (20) prema lopti koju je držao u nogama Ivan Turkalj (4), nažalost dovodi do povrede Turkalja koji je napustio teren a intervenirala je i ekipa hitne medicinske pomoći. Iako je utakmica bila fer i korektna, u 78. minuti igrač Slavonca Danijel Brtan (2) nepotrebno udara domaćeg igrača laktom u glavu. Sudac ga isključuje iz igre, no Brtan se nakon toga želi obračunati sa sucem, u tu prepirku uključio se i kapetan Slavonca Mario Mihaljević kojem sudac dodjeljuje drugi žuti karton i šalje ga u svlačionicu. Ovaj događaj desetak minuta prije kraja susreta malo je zasjenio ugođaj derbija, no utakmica je u cjelini bila prava prvenstvena, u granicama fer pleja i spravom nosi epitet derbija, Igrač utakmice svakako je Krunoslav Dubravac, ne samo zbog dva postignuta gola, nego zbog ukupne igre tijekom cijele utakmice.

Sastavi:
NK BATRINA: 1. Ivan Žuljević, 2. Christian Pipinić, 4. Krunoslav Dubravac (cap), 5. Alen Akmačić, 6. Hrvoje Mutnjaković, 7. Tomislav Renka, 10. Josip Livić, 14. Martin Vlaović, 16. Zvonimir Mutnjaković, 17. Matej Čondić, 20. Josip Caban, 12. Luka Kajfeš, 3. Ivan Jakovac, 8. Antonio Pranjić, 11. Danijel Ocvirek, 15. Antonio Čurčić i 18. Karlo Đaković.
NK SLAVONAC: 12. Roman Piccolo, 2. Danijel Brtan, 3. Marko Ralašić, 4. Ivan Turkalj, 5. Ivica Kovačević, 6. Ivan Ergović, 7. Hrvoje Jozić, 8. Tomislav Barišić, 9. Hrvoje Mikulić, 10. Marijan Mihaljević (cap), 11. Gabrijel Didović, 13. Hrvoje Knezović, 14. Ivan Dujmović, 15. Luka Balić, 16. Nikola Pišonić, 17. Mateo Gazdović i 18. Matej Brkić.

Sudac Daniel Rister s pomoćnicima Hrvojem Pavićem i Zlatkom Jurićem. Delegat utakmice Dinko Šporčić.

OMLADINAC Gornja Vrba          SIKIREVCI Sikirevci                                   3:0
MLADOST Sibinj                           SLAVONAC Bukovlje                                1:0
GRANIČAR Brodski Varoš           MLADOST  Cernik                                     2:0
BATRINA Batrina                          SLAVONAC Nova Kapela                         3:1
BUDUĆNOST Rešetari                 AMATER Sl. Brod                                     1:0
TOMISLAV Donji Andrijevci        ZVONIMIR Donja Vrba                           1:2
GUNDINCI Gundinci                     ZADRUGAR Oprisavci                             1:0

Tablica:

1             AMATER Sl. Brod                             10           7             0              3             24:9       21
2             BATRINA Batrina                              10           6             3              1             20:10     21
3             MLADOST  Cernik                            10           5             1              4             21:20     16
4             SLAVONAC N. Kapela                     10           5             1              4             22:23     16
5             OMLADINAC . Vrba                         10           4             3              3             15:11     15
6             BUDUĆNOST Rešetari                   10           4             3              3             18:16     15
7             ZVONIMIR D. Vrba                          10           4             2              4             20:16     14
8             GRANIČAR B. Varoš                        10           3             4              3             12:16     13
9             SIKIREVCI Sikirevci                          10           4             1              5             14:21     13
10           ZADRUGAR Oprisavci                     10           3             3              4             19:13     12
11           SLAVONAC Bukovlje                      10           3             3              4             12:18     12
12           GUNDINCI Gundinci                       10           2             3              5             12:13     9
13           TOMISLAV D. Andrijevci               10           2              3             5             4:15       9
14           MLADOST Sibinj                               10           1             4              5             8:20       7