ORIOLIK MINIMALNIM REZULTATOM POBIJEDIO BATRINU I OSVOJIO ŽUPANIJSKI KUP (FOTO GALERIJA)

• 24

Na stadionu „Stanko Vlajnić-Dida“ u Slavonskom Brodu odigrano je danas finale županijskog nogometnog kupa između Oriolika i Batrine. Oriolik je slavio s minimalnih 1:0 i osvojio kup.
Bio je to susret hrvatskog trećeligaša i protivnika koji se natječe u dva ranga nižoj ligi, no ta razlika se na terenu nije primjetila.
Favorizirana momčad Oriolika igrala je u kompletnom sastavu dok su u ekipi Batrine nedostajala dva, možda ključna igrača, Martin i Ivan Vlaović. Oriolik je pritiskao prvih petnaest minuta, a Batrina je sve pokušaje približavanja golu efikasno spriječila, te sredinom poluvremena uspostavila ravnotežu. Osim većeg posjeda lopte u prvom poluvremenu, Oriolik ništa posebno nije pokazao na terenu. Na odmor se odlazi bez golova 0:0.
U drugom poluvremenu igra se otvorenije, Batrina je češće pred golom protivnika. U 50“ u šesnaestercu Oriolika,  batrinski igrači tri puta pucaju na gol  a igrači Oriolika ipak uspjevaju riješiti ovu mat situaciju. U 58“ minuti sudac isključuje iz igre igrača Oriolika Krešimira Vrljića nakon drugog žutog kartona. Nakon ovog isključenja, Oriolik počinje igrati povezanije i opasnije po gol Batrine. Iz dobro osmišljene akcije u 64. minuti iskusni Dominik Milinković pogađa za vodstvo Oriolika 1:0. Batrina se ne predaje, ugrožava gol Oriolika kontrama a naizgledniju priliku u 80. minuti ima iskusni Josip Livić ali ne pogađa. Do kraja utakmice Oriolik ima još jednu priliku no lopta pogađa vratnicu batrinskog vratara.
SASTAVI:
BATRINA: 12. Dubravko Kolundžić, 2. Christian Pipinić, 4. Krunoslav Dubravac, 5. Alen Akmačić, 6. Hrvoje Mutnjaković, 7. Tomislav Renka, 8. Antonio Pranjić, 10. Josip Livić, 11. Danijel Ocvirek (cap), 17. Matej Čondić, 18. Stefan Mišić, 3. Filip Čevizović, 9. Karlo Đaković, 13. Luka Jurković, 14. Matej Knez, 15. Ivan Benković i 16. Josip Caban
ORIOLIK: 1. Josip Herceg, 2. Krešimir Vrljić, 3. Kristijan Lucić, 4. Luka Đerek, 5. Matej Marušić, 6. Valentino Kuzmić, 7. Branimir Kokotović, 9. Dominik Milinković (cap), 11. Goran Jurić, 13. Tomislav Ferić, 14. Filip Marinović, 12. Matej Nikičić, 8. Hrvoje Jozić, 10. Robert Stahović, 15. Ivan Martić, 16. Ivan Jularić, 17. Stjepan Stubičan i 18. Zvonimir Bošnjaković.

Sudili su: Mihael Karalić, Zvonko Severinac i Dario Morber. Matteo Bednjanec 4. sudac.