• s5
  • s6
  • S7
  • S8

Pogled na tablicu nakon 4. kola 1.ŽNL BPŽ zadovoljiti će navijače klubova sa novogradiškog područja iako ih je u ligi samo četiri, od kojih čak tri drže vrh ljestvice. Novokapelački Slavonac izborio je vrijednu pobjedu u Starom Slatiniku rezultatom 1:0, Mladost iz Cernika na svom terenu pobijedila je NK Sikirevce rezultatom 4:2, a Batrina je u derbiju kola pobjedila na svom terenu novogradišku Slogu i zadržala vrh ljestvice.

U derbiju kakvoga se ne bi postidjeli niti prvoligaši, pred više od 200 gledatelja NK Batrina u muškoj utakmici nakon nekoliko preokreta slavila je protiv novogradiške Sloge zasluženo i zadržala vrh ljestvice ispred susjeda NK Slavonac iz Nove Kapele. Vrlo dobra momčad Sloge nakon ispitivanja snaga, pogreškom domaćeg vratara veterana Dubravka Kolundžića dolazi u vodstvo golom Bojana Bokana u 28. minuti utakmice, sa kojim se rezultatom otišlo na poluvrijeme. U drugom dijelu igra se puno otvorenije a NK Batrina u 53. minuti golom Tomislava Renke poravnava rezultat. Ovaj rezultat nije dugo bio na semaforu budući da Sloga već u 54. minuti golom Filipa Bungića vodi rezultatom 2:1. Samo dvije minute kasnije  u  56. minuti  golom Ivna Vlaovića Batrina se vraća u utakmicu.Sloga ima inicijativu i samo zaslugom golmana domaćih Dubravka Kolundžića, koji je svojim bravuroznim obranama kompenzirao svoju pogrešku kod prvog gola, ostavlja domaće u šansi. Prekrasnom akcijom u 77. minuti Stefan Mišić dovodi domaćina u vodstvo i postavlja konačan rezultat 3:2.

Utakmica je opravdala epitet derbija, a svakako treba spomenuti igrača domaćina Ivana Vlaovića koji je  svojom borbenošću  i pogotkom zaslužio epitet igrača utakmice.

Sastavi:

NK Batrina: 12 Dubravko Kolundžić, 3 Ivica Kožulj, 4 Krunoslav Dubravac, 5 Alen Akmačić, 6 Hrvoje Mutnjaković, 7 Tomislav Renka, 9 Ivan Vlaović, 10 Josip Livić (cap), 15 Josip Caban, 16 Martin Vlaović, 18 Stefan Mišić, 1. Marko Čivić, 2 Filip Kajfeš, 8 Antonio Pranić, 11 Danijel Ocvirek, 13 Luka Balić, 14 Matija Balić, 17 Matej Čondić

NK Sloga: 12 Roman Piccolo, 2 Marko Kolić, 3 Enio Kovre, 4 Ivan Kašljević, 5 Vjekoslav Ruškan, 6 Zlatko Kolundžić, 7 Matej Vlaović, 8 Danijel Bungić, 9 Filip Bungić, 10 Bojan Bokan (cap), 11 Ivan Kalić, 1 Danijel Plavac, 13 Danijel Čavalić, 14 Bruno Menegoni, 15 Ivica Lukšić, 16 Luka Bazina, 17 Josip jelančić, 18 Alen Volf

Glavni sudac  Dario Morber sa pomoćnicima Filipom Cindrićem i Matom Brekaom obavili su odlično svoj zadatak na zadovoljstvo igrača obje momčadi i naočnih gledatelja. Delegat utakmice bio je Josip Babić.

Rezultati:

SVAČIĆ Stari Slatinik                                      SLAVONAC Nova Kapela         0:1

MLADOST C Cernik                                         SIKIREVCI Sikirevci                  4:2

OMLADINAC Gornja Vrba                               PODVINJE Podvinje                 5:0

ZVONIMIR Donja Vrba                                    SLAVONAC Bukovlje                1:0

TOMISLAV Donji Andrijevci Donji Andrijevci  ZADRUGAR Oprisavci                0:0

POSAVINA Velika Kopanica                           POSAVAC Ruščica                    1:0

BATRINA Batrina                                            SLOGA Nova Gradiška              3:2