• 17
  • 18
  • 18
  • naslov

Jučer je odigrano 5. kolo 1. ŽNL BPŽ. Bilo je to kolo domaćina u kojem su sve domaće ekipe osvojile tri boda na svom terenu, osim u Batrini, gdje su slavili gosti iz Vrbove rezultatom 1:3.
Sastavi:
NK BATRINA: 1. Ivan Žuljević, 2. Zvonimir Mutnjaković, Karlo Đaković (od 58“ Stjepan Terzić 18), 4. Krunoslav Dubravac, 5. Alen Akmačić, 7. Tomislav Renka, 8. Antonio Pranjić, 9. Ivan Vlaović, 11. Danijel Ocvirek (cap), 13. Josip Caban (od 80“ Josip Livić 10), 14. Martin Vlaović, 12. Josip Krolo, 15. Ivan Benaković, 16. Matej Knez, 17. Leonid Kerepčić,
NK OMLADINAC Vrbova: 12. Toni Svitlanović, 4. Marin Magdić, 5. Dino Jurčević, 6. Matej Čondić, 7. Gabrijel Benić, 9. Nikola Kuterovac (od 88“ Toni Cindrić 22), 10. Tomislav Turkalj, 14. Ivan Damjanović, 17. Matej Jurčević (cap), 20. Alen Turkalj, 21. Dino Šimac ( od 87“ Antonio Suknaić 8), 1. Marko Vojnović, 2. Miroslav Popčević, 15. Patrik Sabljak, 16. Erik Sabljak, 19. Karlo Popčević

Glavni sudac Danijel Rister, pomoćnici: Dario Morber i Ivan Šimunović.

Utakmica vrijedna epiteta lokalnog drbija. Prekrasno vrijeme, dobar teren oko 200 gledatelja, u posljednje vrijeme, rijetko viđeno u Batrini. Gosti, iako novi u 1. ŽNL, od prve minute dobro ulaze u utakmicu, imaju posjed lopte, mijenjaju strane, i pokušavaju izgraditi akciju kojom će ugroziti gol domaćina.
Batrina  pokušava preko Ivana Vlaovića, međutim na njemu je uvijek igrač gostiju, ako je potrebno i drugi, i sve završava ili prekršajem ili blokiranjem, tako da domaći najopasniji strijelac ne dolazi u poziciju šuta. U 37. minuti, domaćin iz jedne polu kontre, dolazi u vodstvo lijepim golom Josipa Cabana. Kada se činilo, da je domaćin preuzeo inicijativu, te da „visi“ drugi gol, izvrsna akcija gostiju, povratna lopta dolazi do istančanog  i iskusnog strijelca Tomislava Turkalja (10) koji puca neobranjivo i poravnava rezultata na 1:1, bila je to 44. minuta.
Drugo poluvrijeme počelo je poprilično izjednačenom igrom sa obje strane. Domaćin je imao nekoliko akcija ali one su završavale ili slobodnim udarcem, (prekršaji na Ivanu Vlaoviću) ili kornerom. Gosti su vrebali svoje prilike iz kontri, koje su obično kretale od Alena Turkalja. Kako je utakmica odmicala, činilo se da su obje ekipe zadovoljne bodom. Međutim u 78. minuti u dobro odrađenoj akciji gostiju, strijelac prvog gola Tomislav Turkalj dovodi goste u vodstvo od 1:2. Veliko slavlje gostiju i šok za domaćina. Međutim i to nije konačan rezultat, u posljednjoj minuti (90“), nespretna intervencija domaće obrane i gosti daju i treći gol za veliko slavlje.
Iako je domaći sastav igrao bez nekolicine standardnih igrača (i gostima su nedostajala dva standardna), ovakav visoki poraz ne može se ničim opravdati. Gosti su ostavili odličan utisak mlade ekipe koja uživa u nogometu i zasigurno će mnogim klubovima pomrsiti planove.
Sudac Rister s pomoćnicima, bili su na visini zadatka. Mora se reći da je utakmica bila fer i korektna, bez namjernih prekršaja i nesportskog ponašanja, što je sucima svakako olakšalo posao. Gledatelji su korektno navijali i ambijent, u cjelini, bio je pravi sportski.

REZULTATI 5. KOLA:

SLAVONAC Bukovlje                            MLADOST Sibinj                   1:0
BUDUĆNOST Rešetari                         OMLADINAC St. Topolje      2:1
ZADRUGAR Oprisavci                          SLAVONAC N. Kapela           3:0
ZVONIMIR Donja Vrba                        AMATER Sl. Brod                  5:3
SIKIREVCI Sikirevci                               SVAČIĆ Stari Slatinik            3:1
BATRINA Batrina                                  OMLADINAC Vrbova           1:3
TOMISLAV Donji Andrijevci              OMLADINAC Gornja Vrba    2:1

TABLICA:

1             SIKIREVCI Sikirevci                          5             3             1              1             13:7       10
2             TOMISLAV D.Andrijevci                5             3              0             2             10:5       9
3             ZVONIMIR Donja Vrba                  5             3             0              2             10:5       9
4             SLAVONAC Bukovlje                      5             3             0              2             7:5          9
5             BUDUĆNOST Rešetari                   5             2             2              1             7:7          8
6             ZADRUGAR Oprisavci                     5             1             4              0             10:7       7
7             MLADOST Sibinj                               5             2             1              2             8:5          7
8             SVAČIĆ Stari Slatinik                       5             2             1              2             5:6          7
9             OMLADINAC Vrbova                      5             2             1              2             9:15       7
10           AMATER Sl. Brod                             5             1             3              1             9:9          6
11           BATRINA Batrina                              5             2             0              3             6:9          6
12           SLAVONAC n. Kapela                     5             2             0              3             2:8          6
13           OMLADINAC G. Vrba                     5             1             2              2             5:6          5
14           OMLADINAC S. Topolje                 5             0             1              4             4:11       1