NK BATRINI RIVAL NK OMLADINAC IZ GORNJE VRBE, NA NESVAKIDAŠNJI NESPORTSKI NAČIN, ŽELI OSPORITI LIDERSKU POZICIJU JESENSKOG DIJELA PRVENSTVA 1. BPŽ

• zap

Odigrano je 12. kolo  1. ŽNL BPŽ. Domaćini su, kao i obično, bili uspješniji osim utakmice Svačić-Tomislav u kojoj su gosti slavili 0:3 i tako osvojili vrijedne gostujuće bodove.

U Batrini se trebao odigrati derbi dvije vodeće momčadi, cijelog prvenstva vodeće Batrine i trenutno drugoplasirane ekipe Omladinca iz Gornje Vrbe. Umjesto derbija gosti su održali scensku predstavu „Kazalište u gostima“, nije to doduše bila kazališna predstava, bila je to  humoreska (humoreska (njem. iz franc.), kratka šaljiva priča s elementima humora) Gosti su došli sa cijelom ekipom no kada su ušli u svlačionicu netko od njihovih „bosova“ poslao je pola ekipe u automobile koji su bili parkirani izvan stadiona a sportsku opremu obuklo je 7 (sedam) igrača koje je predstavnik kluba Mijo Stojanac uredno prijavio u zapisnik. U tom trenutku svim službenim osobama bilo je jasno da gosti žele svojom predstavom poručiti da ne žele do kraja odigrati ovu utakmicu. Utakmicu  nije vodio niti trener a na klupi je bio samo fizioterapeut Borto Balić sa pripremljenim hladnim sprejem u ruci. Utakmica je počela u točno zakazano vrijeme i igralo se sedam minuta na dijelu terena koji pripada gostima a u tih sedam minuta nije bilo niti jednog prekršaja i niti jedanput se nije čula zviždaljka suca Mergeduša. Bilo je  četiri auta. To su bili svi ključni događaji a onda u osmoj minuti vratar gostiju koji je ujedno i kapetan, bez kontakta sa igračem, ostaje ležati u svom prostoru, sudac prekida igru, poziva spomenutog fizioterapeuta koji sa pripremljenim sprejem šprica zdravu nogu vratara, on se ustaje, pa opet sjedne, sudac čeka dok se „ukazuje pomoć“ no za nekoliko minuta, točnije u 13. minuti, fizioterapeut sa širokim osmjehom izlazi s terena (fotografija u galeriji) a vratar objavljuje da ne može nastaviti  i sudac označuje kraj utakmice.

Sastavi:

NK BATRINA: 1. Luka Kajfeš, 2. Filip Kajfeš, 3. Ivica Kožulj, 4. Krunoslav Dubravac, 5. Alen Akmačić, 6. Martin Vlaović, 7. Tomislav Renka, 11. Danijel Ocvirek (cap), 15 Josip Caban, 17. Matej Čondić, 18. Stefan Mišić, 12. Marko Čivić, 8. Antonio Pranjić, 9. Ivan Vlaović, 10. Josip Livić, 13. Ivan Jakovac, 14. Luka Balić, 16. Matija Balić.

NK OMLADINAC: 12. Kristijan Brkić (cap), 2. Filip Štefančić, 4. Stipo Glavaš, 10. Stefan Mandić, 11. Pavo Gudelj, 20. Alen Lajtner, 21. Antonio Sičić

Glavni sudac Zdenko Mergeguš, 1. pomoćnik  Zvonimir Topčić, 2. pomoćnik Zvonko Čulina.

BATRINA Batrina                               OMLADINAC Gornja Vrba         :

ZADRUGAR Oprisavci                       SIKIREVCI Sikirevci                 1:0

POSAVAC Ruščica                            SLAVONAC Nova Kapela        2:1