• 67
  • 68
  • 69
  • 70

Dugo očekivani veliki derby vrha ljestvice 1. ŽNL BPŽ između vodeće Batrine i drugoplasiranog Slavonca iz Nove Kapele, odigran je jučer na stadionu Stjepan Knezović-Ćipe u Batrini. Batrina je slavila rezultatom 3:0. Ambijent stadiona, važnost utakmice, puno gledatelja (300) i sama igra ovom susretu dvaju sportskih rivala, s pravom je priskrbila epitet VELIKOG DERBYA. Obje ekipe čvrsto su ušle u utakmicu, domaćin je imao inicijativu i već u 17. minuti nakon odlične akcije, jedna povratna lopta došla je na 16 metara do izvrsnog Krunoslava Dubravca koji je precizno nisko oštro šutirao i lopta je završila iza leđa gostujućeg vratara Marka Kaoa. Batrina je povela 1:0.
Nakon ovog gola gosti su se konsolidirali, u nekoliko navrata opasno su se približili golu no nisu ozbiljnije ugrozili domaćeg vratara Dubravka Kujundžića. U fazi obrane kod domaćina izvrsno je igrao Martin Vlaović koji je sve napade gostiju zaustavljao u prednjoj linije daleko od gola domačina. Poluvrijeme je završilo minimalnim vodstvom domaćina.
Drugo poluvrijeme počelo je furiozno i već u 47 minuti nakon odlične akcije najbolje se snašao golgeter Batrine Ivan Vlaović i matirao domaću obranu i Batrina vodi 2:0. Nakon ovog gola domaćin  se polako „zatvara“ iako gosti uspostavljaju ravnotežu ne uspjevaju postići gol. U dva navrata domaći vratar je izvrsno reagirao i spasio svoj gol od vrlo opasnih udaraca gostujućih napadača. U 61. minuti iz igre izlazi povrijeđeni strijelac Ivan Vlaović, kjega publika nagrađuje pljeskom, a u Igru ulazi Filip Kajfeš. U 76. minuti iz Igre izlazi  Josip Caban a u igru ulazi Antonio Pranjić. Batrina se sve više zatvara ali drži protivnika podalje od svoga gola. U 76. minuti izlazi Tomislav Renka a u igru ulazi mlada nada  Luka Balić. Trener Renić u 89 minuti daje priliku i Ivanu Jakovcu koji mijenja  borbenog kapetana Josipa Livića. Kada su svi očekivali posljednji zvižduk izvrsnog suca Alena Dobraša u  90+3. minuti školska akcija domaćina i to redom igrača „s klupe“, po desnoj strani izvrsno je prošao Antonio Pranjić koji je centrirao loplu do najmlađeg domaćeg igrača Luke Balića a ovaj se znalački ogradio, vagnuo obrambenog igrača Slavonca i nesebično poslužio Filipa Kajfeša koji je manirom iskusnog strijelca pospremo loptu u mrežu gostujućeg vratara i time u zadnjim  sekundama utakmice postavio konačani rezultat ovog derbya, Batrina-Slavonac 3:0.
Ovom pobjedom Batrina je odmakla svom prvom pratitelju za 5 bodova. Treba istaći da je igra bila korektna, u ponekim trenucima pomalo nervozna, no u granicama sportkoga. Sve iskrice koje su se pojavile zbog važnosti utakmice, među sobom su smirili sami igrači i time pomogli i dobrom sucu Alenu Dobrašu da sve drži pod kontrolom.
Kod domaćina svi koji su igrali pružili su sve od sebe, igrali su za kolektiv, i ništa nije čudno što od prvog kola drže vrh ljestvice. Po izboru domaćih igrača igrač utakmice je Krunoslav Dubravac.
Kod gostiju bolji od ostalih bio je Marijan Mihaljević.

Sastavi:
NK Batrina: 12. Dubravko Kolundžić, 3. Ivica Kožulj, 4. Krunoslav Dubravac, 5. Alen Akmačić, 6. Martin Vlaović, 7. Tomislav Renka, 9. Ivan Vlaović, 10. Josip Livić (cap,), 15. Josip Caban, 17. Matej Čondić, 18. Stefan Mišić, 1. Luka Kajfeš, 2. Filip Kajfeš, 8, Antonio Pranjić, 11. Luka Balić, 13. Ivan Jakovac, 14. Matija Balić, 16. Marko Čivić, trener Stjepan Renić
NK Slavonac: 12. Marko Kao (cap), 2. Josip Babić, 3. Ivan Blažetić, 4. Ivan Mihaljević, 5. Ivica Kovačević, 6. Tomislav Barišić, 7. Mario Vlaović, 8. Hrvoje Mikulić, 9. Josip Glavaš, Marijan Mihaljević, 11. Danijel Brtan, 1. Dominik Siničić, 13. Alen Kovačević, 14. Krunoslav Marić, 15. Tomislav Lačić, 16. Ivan Ergović, 17. David Ergović, 18. Esmir Kalenderović, trener Ivica Trupina
Glavni sudac Alen Dobraš, pomoćnici: Robert Vukšić i Marko Sokić.

Fenomen Batrine ove jeseni

Iako 10 kola neporažena Batrina, enigma je ne samo za svoje protivnike koji je do sada nisu uspjeli pobjediti, nego je očito nepoznanica i za sportske novinare koji su često znali napisati: „Batrina je prva zahvaljujući porazima svojih pratitelja…“, „Batrina unatoč nerješenom rezultatu zadržala prvo mjesto…“
Rijetki su napisali da je Batrina lider prvenstva od prvog kola, rijetki su napisali da Batrina ima igru koja ima „glavu i rep“. No što god pisali, marljivi igrači Batrine gradili su mozaik, korak po korak, i tako bez poraza,sa nekoliko neriješenih rezultata čvrsto drže vrh ljestvice.
Foto galerija i video materijal u prilogu, slikovito će vam dokazati zašto Batrina ima ovakav rezultat. Veći dio ekipe je na okupu već drugu godinu, uz nekoliko ovogodišnjih pojačanja, međusobno su izvrsni prijatelji, koji zajedno čine jednu zaokruženu cjelinu. Na fotografijama je i njihova „karantena“ poslije treninga u petak pred derby, a sastoji se u zajedničkoj večeri i  druženju. Na fotografijama i video materijalu  vidjet ćete kako se slavi pobjeda, kako se treneru čestita rođendan i još puno toga.
Fenomen rezultata Batrine, ako je to uopće fenomen, je zajedništvo i osjećaj pripadnosti svom kolektivu- klubu.